Wyszukuję...
wtorek, 3 grudnia 2013

Warhammer 40 000 Kalendarium III: Wojny Unifikacyjne


Cześć!

W kolejnym odcinku serii Kalendarium W40K chciałbym Wam po krótce zaprezentować historię Wojen Unifikacyjnych. Zapraszam do lektury!

Wojny Unifikacyjne 
(źródło - warhammer40k.wikia.com)

Wojny Unifikacyjne

M30 - Projekt Primarcha. Imperator w swych podziemnych laboratoriach tworzy dwudziestu genetycznie zmodyfikowanych nadludzi - Primarchów. Kiedy proces kreacji jest już niemal ukończony, Bogowie Chaosu wykorzystując swe połączone siły, przenikają do imperialnego kompleksu i wykradają kapsuły. Następnie rozsiewają je po całej Galaktyce, by nie dopuścić do zrealizowania planu Władcy Ludzkości.

M30 - Wojny Unifikacyjne. Podczas zawieruchy związanej z okresem znanym jako Age of Strife, planety z najbliższych systemów gwiezdnych zostały odcięte od Terry. Burze w Warpie całkowicie uniemożliwiały podróże, na tysiące lat zakłócając prawidłowy rozwój imperium i osłabiając więzi międzyplanetarne. 
W czasie tych mrocznych wieków (prawie pięć tysięcy lat!), pełnych anarchii i wojen, dominacja nad Systemem Solarnym przechodziła z rąk do rąk. Stara Ziemia została całkowicie zniszczona przez zwaśnione plemiona techno-barbarzyńców. Ciągła wojna w której nie wahano się wykorzystywać broni nuklearnej, biologicznej i chemicznej, przemieniła kolebkę ludzkości w ponure, wyzute z życia pustkowie. Właśnie ten moment obrał Imperator, by ukazać się ludziom, którzy przyjęli go jak prawdziwego zbawcę.
Przy pomocy swych genetycznie modyfikowanych wojowników - protoplastów późniejszych legionów Astrates, Imperator pokonał i zjednoczył wszystkie plemiona techno-barbarzyńców. Elitarni żołnierze z pierwszego pokolenia poddanego modyfikacjom genów, znani byli pod nazwą Thunder Warriors. Wojownicy ci byli niezwykle silni, masywnie zbudowani i ponad miarę agresywni - stanowili brutalne narzędzie w ręku Imperatora. W przeciwieństwie do Kosmicznych Marines pozbawieni byli jednak długowieczności oraz wielu istotnych przymiotów charakteru.
Po zakończeniu Wojen Unifikacyjnych, Thunder Warriors zostali zlikwidowani - musieli ustąpić miejsca kolejnej, jeszcze lepszej generacji.

M30 - Pierwsza Fundacja. Po zakończeniu Wojen Unifikacyjnych Imperator podejmuje decyzję o utworzeniu dwudziestu legionów Astrates. Powstały one dzięki wykorzystaniu zachowanego geno-ziarna Primarchów. 

Lista Legionów:

1. Dark Angels
2. LEGION NIEZNANY
3. Emperor`s Children
4. Iron Warriors
5. White Scars
6. Space Wolves
7. Imperial Fists
8. Night Lords
9. Blood Angels
10. Iron Hands (Storm Walkers)
11. LEGION NIEZNANY
12. World Eaters (War Hounds)
13. Ultramarines
14. Death Guard (Dusk Riders)
15. Thousand Sons
16. Luna Wolves
17. Word Bearers (Imperial Herolds)
18. Salamanders
19. Raven Guard
20. Alpha Legion


W następnym wpisie, który pojawi się już jutro rozpoczniemy podróż przez burzliwy okres Wielkiej Krucjaty. Myślę że zostanie ona podzielona na dwa lub trzy wpisy, bo źródeł jest sporo :)

Pozdrowienia!

Źródła:
warhammer40k.wikia.com
wh40k.lexicanum.com
Fluff Bible

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Back to top!