Wyszukuję...
środa, 27 listopada 2013

Warhammer 40 000 - Kalendarium II: Age of Strife


Cześć!

Czas na publikację kolejnej części kalendarium Warhammera 40 000. Pełny i aktualizowany dokument znajdziecie pod TYM linkiem. W dzisiejszym wpisie zapoznacie się z burzliwą historią czasów znanych jako Age of Strife.

Kolejna ciekawa ilustracja, która zdobiła okładkę Rulebooka do drugiej edycji W40K. Desperacka obrona Marines nie pójdzie na marne - oddać życie za Imperatora jest najwyższym zaszczytem!

Age of Strife

M24 - Początek okresu znanego jako "Age of Strife". Gwałtowny i niekontrolowany przyrost ludzi obdarzonych zdolnościami psychicznymi jest przyczyną problemów trapiących wiele planet. Brak kontroli nad przepływającymi mocami Osnowy powoduje, że pozbawieni dyscypliny psykerzy stanowią zagrożenie dla samych siebie i otaczających ich społeczeństw. Ludzie rozpoczynają polowania na "odmieńców" i starają się ich zabijać lub separować.

Potężne burze w Warpie na prawie 5 000 lat odcinają Terrę od swych kolonii. W ciągu wieków, na odseparowanych od siebie planetach ludzki genom ewoluuje, przystosowując mieszkańców do warunków ich macierzystych światów. Liczne wojny domowe, zarazy, prześladowania i opętania znacznie osłabiają ludzki gatunek. Technologia STC zostaje bezpowrotnie stracona - nie istnieje żadna kompletna baza danych i wiele spośród odkryć ostatnich dwudziestu pięciu tysięcy lat odchodzi w zapomnienie. 

Age of Strife to niezwykle długi i mroczny okres w historii ludzkości - pełen strachu, przemocy i gigantycznego regresu technologicznego.

M25 - Podpisanie traktatu Horiax - jedyne pozostałe po nim wzmianki mówią, że dotyczył zastosowania zaawansowanych technik genetycznych, obecnie całkowicie zapomnianych.

  • Postępująca deprawacja Imperium Eldarów. Kulty przyjemności i bólu rozwijają się wśród społeczności skrytych w Osnowie, a także na macierzystych światach rasy. W pogoni za nowymi, silnymi doznaniami i zaślepieni okrucieństwem, Eldarzy nie dostrzegają nowego bytu formującego się w Immaterium...
M28 - Okres wojen domowych na Terrze. W tym konflikcie walczą pierwsi genetycznie modyfikowani żołnierze.

  • Objawienie się Imperatora i zjednoczenie ludzi pod jego sztandarem. Narodziny Imperium.

700.M29 - Niewielka część Eldarów przeczuwając koniec swej rasy buduje gigantyczne Statko-Światy (Craftworlds), mogące pomieścić populację całej planety. Jeden po drugim Craftworldy uciekają z ogarniętego dekadencją i przemocą imperium, szukając bezpiecznego schronienia w pustce kosmosu. Prorocy przeczuwają nadchodzącą tragedię.

800.M29 - Upadek rasy Eldarów, zgubionych przez swe hedonistyczne żądze. W odmętach Warpu rodzi się nowy bóg Chaosu - Slaanesh. Psychiczny wstrząs, związany z pojawieniem się nowego bytu, uśmierca setki eldarskich światów zgromadzonych w Segmentum Obscurus. Potężna energia rozdziera Immaterium, czego następstwem jest pojawienie się Oka Terroru (Eye of Terror) - przestrzeni w której Osnowa łączy się ze światem rzeczywistym.

M29 - Koniec ery znanej jako Age of Strife - wyznaczony przez pojawienie się Oka Terroru i upadek Eldarów. Narodziny Slaanesha powstrzymują trwające pięć tysięcy lat burze w Warpie i umożliwiają ponowne podróże międzygwiezdne. Rozpoczyna się nowy rodział w historii Imperium.

W następnych wpisach znajdziecie historię Wielkiej Krucjaty :)

Źródła:
warhammer40k.wikia.com
wh40k.lexicanum.com
Fluff Bible

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Back to top!