Wyszukuję...
sobota, 26 stycznia 2013

Warmaster Ancients: Seleukid - Rzymscy najemnicy / Roman mercenaries

Hej!

Dzisiaj kolejny zrzut z warmasterowej armii Seleukidów. Poniżej dumnie prezentują się cztery oddziały rzymskich najemników.
Po tym wpisie chciałbym Wam jeszcze pokazać trzy jednostki kawalerii oraz grupowe zdjęcie ukończonej armii :)

***

Hey!

Today I`d like to show you 4 units of Roman mercenaries. It`s last infantry unit to Seleukid army. Next week I`ll show you three cavalry units and a lot of photos of complete army

Best!3 komentarze:

 1. Mała uwaga - nie rzymscy najemnicy, tylko piechota uzbrojona na wzór rzymski, nazywana "imitacją legionistów". Składała się nie z Rzymian, ale Greków wyposażonych w zdobyczny sprzęt i szkolonych do walki na wzór legionów.

  Malowania ładne, ale ja bym im zróżnicował kolorystykę tarcz - dał trochę żółtych, białych czy czerwonych. Te oddziały odróżniały się od legionistów właśnie mniej jednolitym wyposażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za merytoryczną sugestię - nie wiedziałem o tym. :)

  Malowanie nie jest w żadnej mierze próbą historycznego odwzorowania - oddziały tutaj musiały być jednolite, by nie mieszać się z innymi Rzymianami. Względy praktyczne przeważyły :)

  Czy miałeś może styczność ze średniowieczną wersją Warmastera? Jeżeli tak to co sądzisz o systemie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Styczność miałem, mam nawet armię Mongołów, ale niestety nie miałem okazji zagrać. Moim zdaniem jednak jeśli średniowiecze to coś innego niż średniowiecze zachodnioeuropejskie, bo w większości przypadków będzie wychodziła jedna wielka walka wręcz, bez żadnych subtelniejszych manewrów.

  OdpowiedzUsuń

 
Back to top!